Šiaulių dailės galerijoje vyko vieša diskusija, kurios metu menininkai ir mokslininkai išreiškė nuomonę apie skulptoriaus Gintauto Lukošaičio kurinį „Verksmas“. Skulptūra, vaizduojantį mažą verkiančią mergaitę, Prisikėlimo aikštėje pastatyta per Šiaulių miesto gimtadienį. Skulptūra „Verksmas“ buvo pristatyta Šiaulių miesto meninių akcentų kūrimo konkursui ir komisijos pripažinta geriausiu kūriniu.
Praėjus trims mėnesiams po skulptūros atsiradimo, aistros visuomenėje nenurimo, tad savo nuomonę išsakė ir profesionalūs menininkai bei mokslo atstovai.
Pasak Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesorius, skulptoriaus, Telšių miesto viešųjų meninių erdvių kūrėjo Romualdo Inčirausko, labai sveikintina, kai į viešąsias erdves grąžinamos žmogaus dydžio skulptūros. Tokios mažosios plastikos tendencijos pastebimos daugelyje Europos miestų.
Buvęs šiaulietis, dabar VDU Socialinės ir politinės teorijos katedros vedėjas Gintautas Mažeikis akcentavo, kad turbūt kiekvieno menininko svajonė ir laimė – sukurti savitą temą, pasiūlyti ją kitiems ir ilgą laiką išlaikyti visuomenės dėmesį. Dviprasmiškų vertinimų esą sulaukęs ir žymiosios „Krantinės arkos“ kūrėjas Vladas Urbanavičius, dabar pelnė Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas patvirtino, kad Savivaldybė skyrė lėšų Meninių akcentų kūrimo konkurso idėjoms įgyvendinti , o į kitus procesus nesikišo. Konkursą organizavo ir pateiktus darbus vertino profesionalų komisija. Politikai, anot mero, neturėtų apie meno kūrinius spręsti vadovaudamiesi kriterijumi „gražu-negražu“.
Menotyrininkas, Meninių akcentų plenero konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Virginijus Kinčinaitis sakė, kad skulptūros „Verksmas“ autorius Gintautas Lukošaitis yra dalyvavęs pačiuose žinomiausiuose Lietuvos ir užsienio šiuolaikinio meno projektuose. Skulptūra „Verksmas“ yra iš tų interaktyvių kūrinių, kurie veikia jausmus ir protą, kurie provokuoja. Komisija laukė visuomenės reakcijos, tačiau tokių emocijų nesitikėjo.
Diskusijoje taip pat pasisakė architektai Šarūnas Sabaliauskas ir Vytenis Rudokas, Šiaulių dailės galerijos direktorė Romualda Atkočiūnienė.