Gruodžio 29 d. 19.46 val., 19.50 val. ir 20.33 val. į bendrąjį pagalbos centrą paskambinę asmenys pagrasino, kad Šiaulių prekybos ir pramogų centre AKROPOLIS netrukus sprogs padėta bomba.
Iš prekybos centro buvo evakuoti žmonės, iškviestos specialiosios tarnybos, įvykio vietą apžiūrėjo Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS” pareigūnai, kurie sprogmenų nerado.
Praėjus trims valandoms po grasinančių skambučių Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato kriminalistai sulaikė du įtariamuosius. 19 ir 22 metų Šiaulių rajono, Gruzdžių miestelio gyventojai uždaryti į areštinę. Devyniolikmetis sulaikymo metu buvo neblaivus (0,58 prom. alkoholio). 2013 metais jis buvo teistas dėl vagystės. 22 metų jaunuolis policijai iki šiol nebuvo žinomas.
Tą pačią dieną, ryte, Radviliškio mieste buvo evakuoti prekybos centrai MAXIMA. Tokių priemonių imtasi, kai buvo gautas anonimo pranešimas apie sprogmenį. Evakavus žmones ir apieškojus patalpas, jokių sprogmenų nerasta. Policija ieško įtariamųjų.
Dėl melagingų pranešimų apie visuomenei gresiantį pavojų Šiauliuose ir Radviliškyje, policija pradėjo ikiteisminius tyrimus. Įtariamiesiems gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Neabejojama, kad specialiosios tarnybos bei verslininkai pateiks ir ieškinius įtariamiesiems dėl turtinės žalos atlyginimo.
Gruodžio 29 -osios vakare dėl grasintojų skambučių teko darbuotis ir Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnams. Apie 20.00 val. iš bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas, kad dega laikraščio redakcija, taip pat, kad padėtas sprogmuo vienoje iš miesto parduotuvių.
Jau po keliolikos minučių policijos pareigūnai sulaikė 24 metų, įtariama, psichinę negalią turinčią raseiniškę. Pas ją rastas telefonas, iš kurio buvo skambinta į Bendrąjį pagalbos centrą. Policija pradėjo tyrimą ir po apklausos įtariamąją perdavė jos motinai.
Policija įspėja, kad melagingas pranešimas apie visuomenei gresiantį pavojų yra ne pokštas, o nusikaltimas. Būtent tokių nusikaltimų atskleidimui yra skiriamas ypatingas dėmesys. Už piktus juokus apie padėtus sprogmenis neišvengiamai gresia teisinė atsakomybė. Policija naudoja modernią techniką, kurios dėka vis dažniau pavyksta sulaikyti gąsdintojus.
Primename, kad 2014 metų pavasarį, po grasinimo susprogdinti Šiaulių Akropolį buvo sulaikytas trylikametis moksleivis. Šiauliečio tėvams buvo pateiktas ieškinys, kadangi Šiaulių apskrities policija paskaičiavo, kad operacijos metu patyrė daugiau nei 500 eurų materialinę žalą. Abipusiu susitarimu, tėvai bauda moka dalimis iki 2017 metų gegužės mėnesio.