Pagal teismo sprendimą išeitų, kad naujai perregistruotai Darbo partijai perėjo ne tik teisė gauti valstybės dotaciją, bet ir atsakomybė už „juodąją buhalteriją“
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), vakar priėmęs sprendimą, kad valstybės dotacija Darbo partijai po reorganizacijos skirta teisėtai, konstatavo ir kitą faktą: „Taigi darytina išvada, jog teisių ir pareigų, kylančių iš viešosios teisės reguliuojamų teisinių santykių, perėjimas po reorganizacijos veiklą tęsiančiam ar naujai sukurtam reorganizuoto asmens teises ir pareigas perėmusiam subjektui, nėra nebūdingas ir yra galimas, nebent būtų teisinių argumentų, jog tai prieštarautų atitinkamų teisių ar pareigų esmei, įstatymų leidėjo pasirinktam atitinkamų teisinių santykių teisiniam reguliavimui ir pan. Nagrinėjamu atveju, išplėstinės teisėjų kolegijos vertinimu, tokių argumentų nėra“.
Pasak Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus, LVAT aiškiai nurodė, kad naujam dariniui turi pereiti ne tik teises, bet ir pareigos.
„Mūsų įsitikinimu, Darbo partijos byloje turi pereiti ir pareiga prisiimti teisinę atsakomybę už ankstesnio juridinio asmens padarytus nusikaltimus“, – pabrėžė A. Kubilius.
Turbūt niekam nekyla abejonių, kad Darbo partija, norėdama išvengti teismo pripažinimo nusikalstama „juodosios buhalterijos“ byloje, keitė pavadinimus ir persiregistravo, taip išvengdama gresiančios bausmės, tačiau dotaciją iš biudžeto ir toliau siekė gauti. Teismas pasakė, kad tokią teisę partija turėjo. Parlamentaro įsitikimu, po tokio teismo sprendimo išeitų, kad Darbo partijai priklauso ir pinigai, ir reali bausmė už „juodąsias buhalterijas“.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija LVAT skundė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą Darbo partijai skirti 2013 metų antro pusmečio dotaciją – 1 mln. 771 tūkst. litų arba 492 tūkst. eurų, nors po susijungimo su Leiboristų partija buvo įregistruotas naujas juridinis asmuo, kuris rinkimuose nedalyvavo.