Š. m. balandžio 1 dieną (penktadienį) Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai sukvietė narius į generalinę ataskaitinę-rinkiminę asamblėją. Buvo renkamas Rūmų prezidentas, viceprezidentai, taryba. Tradiciškai generalinės asamblėjos metu įteikti pažymėjimai naujiems Rūmų nariams, apdovanotos sėkmingiausiai dirbusios įmonės, organizacijos, kurios per praėjusius metus sparčiausiai augo, stiprėjo, išplėtė veiklą, didino eksportą.
Šiemet generalinės asamblėjos metu apdovanoti ir amatininkai. Juos pagerbiant norima skatinti savarankišką veiklą, populiarinti amatus. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija atkūrė aukštą prieškario apdovanojimą – „Darbo žvaigždės“ medalį. Išlaikant istorinį tęstinumą ir tradiciją, atkuriamo medalio dizainas ir simbolika yra tokie patys, kaip prieškario Lietuvos apdovanojimo.
Plungės turizmo informacijos centro teikimu „Darbo žvaigždės“ medaliu apdovanotas Plungės tautodailininkas Viktoras Raibužis, Plungės rajono sertifikuotas stalystės, baldininkystės ir šaukščiaus tautinio paveldo meistras, technologijų ir ekonomikos mokytojas metodininkas. Amatininkas gamina natūralaus medžio baldus, drožia dirbinius iš medžio gumbų. Viktoras Raibužis skleidžia sukauptą patirtį, veda edukacinius užsiėmimus visiems norintiesiems išmokti drožybos amato. Į šią veiklą įtraukia socialinės rizikos šeimų vaikus bei globos namų auklėtinius, yra išmokęs apie 200 mokinių.
V. Raibužis – vienas iš Plungės amatininkų, galinčių perduoti patirtį kitiems, tęsti gilias tradicijas. Tuo, ką išsaugojo, didžiuojasi ir skatina jaunimą perimti sukauptą patirtį. V. Raibužis jaunimui skiepija norą mokėti pasigaminti unikalių daiktų, kurti lietuvišką savitumą primenančią aplinką. Dirbdamas technologijų mokytoju, medžio drožybos paslapčių moko savo mokinius. V. Raibužio paruošti mokiniai dalyvauja įvairiuose projektuose, parodose-konkursuose yra ne kartą laimėję prizines vietas ar laureato vardus.
Džiugu, kad Plungėje turime tautodailininką, kuris, puoselėdamas tradicinių amatų gaminių gamybą, įgalina išsaugoti etninės kultūros vertybes. Tai labai svarbu, kadangi nemažai amatų atsidūrė ties išnykimo riba. Jis tiki ir stengiasi, kad amatai klestėtų ir ateityje.
TIC informacija