Lietuvos kultūros tarybai finansuojant buvo sukurta inovatyvi kultūrinio turizmo komunikacijos priemonė – mobilioji aplikacija „Visit Šiauliai region“, skirta išmaniesiems įrenginiams, kurią naudojant nesudėtingai, moderniai ir interaktyviai nuo šiol galima neribotam žmonių skaičiui pateikti kultūrinio turizmo informaciją – lankytinų objektų sąrašą, parengtus kelionių maršrutus, laisvalaikio ir maitinimo vietas, renginių kalendorių ir naujienų skiltį.
Šia mobiliąja aplikacija bendradarbiaujant sukurtas bendras produktas, reikalingas vietos gyventojams bei kultūrinio turizmo vartotojams, turistams; suteikiama galimybė jiems patogiu laiku naudotis parengta informacija bei paslaugomis, dalyvauti ir įsitraukti į kultūros procesus, keliauti parengtais maršrutais Šiaulių regione.
Mobiliojoje aplikacijoje informacija apie populiariausius turistinius objektus pateikiama ir garsiniu formatu. Dėl didesnio pasiekiamumo buvo pasirinktas ir informacijos keturiomis kalbomis pateikimas. Todėl turistai, kurie vartoja latvių, anglų, rusų kalbas, gali nesunkiai rasti jiems reikiamą informaciją apie Šiaulius ir regioną.
Projektą koordinavęs turizmo vadybininkas Arvydas Valentėlis teigė, kad tokios apimties ir svarbos darbas – gera pradžia tolesniam bendradarbiavimui. „Atnaujinta informacija apie miesto ir regiono turistinius objektus, vienoje vietoje galima rasti ir įvairiausių maršrutų, renginių tinklelį. Žinoma, tai nėra baigtinis projektas, informacija pildoma, atsiranda naujos vaizdinės medžiagos“, – teigė turizmo vadybininkas.
Bendradarbiavimas – ne tik gražūs žodžiai
Pasak Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Kristinos Duseikaitės, vienas lauke – ne karys. „Šiaulių rajonas džiaugiasi sukurta programėle, nes vienoje vietoje pateikiama informacija apie Šiaulių krašto turistinius išteklius.
Prie šio projekto prisijungėme, nes manome, kad visoms savivaldybėms sujungus jėgas turizmo srityje galima daugiau pritraukti turistų į Šiaulių regioną“, – teigė K. Duseikaitė.
Akmenės rajono savivaldybės Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus turizmo vadybininkė Brigita Nemčiauskaitė sakė, kad sukurta mobilioji aplikacija, kurioje turistas gali rasti visą, Šiaulių regiono, naudingą informaciją, tai rajonų bendrystės pradžia, kuri ateityje, tikimės, išaugs į gražius, bendrus projektus. Taip pat toks bendradarbiavimas gali padėti išspręsti turizmo sektoriuje esančią problemą – sezoniškumą.
Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkas Simonas Mykolaitis sako, kad septynių savivaldybių TIC susibūrimas reikšmingas didinant viso regiono lankomumą Lietuvos ir Baltijos šalių mastu.
Šiuo neįprastu visam pasauliui laikotarpiu žmonės atsigręžia į gamtą, ieško darnos ir ramybės su gamta, todėl mažesnis regiono populiarumas gali tapti puikia dingstimi apsilankyti čia.
Šiaulių regiono mobilioji programėlė startavo puikiu laiku, kai esame priversti vengti socialinių kontaktų, o technologijos žymiai palengvina informacijos paieškas. Aiškus ir patogus programėlės funkcijų išdėstymas leidžia nesunkiai planuotis maršrutą po regioną ir pamatyti, pabūti įdomiausiose krašto vietovėse ar erdvėse“, – kalbėjo S. Mykolaitis.
Turizmo specialistų rekomendacijos
Turizmo atstovai, jų paklausus apie tai, ką pamatyti jūsų krašte ir kodėl, labai operatyviai pateikė atsakymus. K. Duseikaitė kviečia susipažinti su Kurtuvėnų regioninio parko lankytinais objektais, išbandyti jų siūlomus pažintinius takus. „Taip pat kviečiame į besiplečiančius Naisius, kuriuose veiklos ras tiek didelis, tiek mažas. Mažiesiems labai patiks Dargaičių mini zoo, bei veislinių paukščių ir naminių gyvūnų ZOO „Raiba plunksna“ – pasiūlymais dalijosi Šiaulių rajono turizmo informacijos centro direktorė.
Akmenės kraštas siūlo atrasti Ventos regioninį parką. „Tai išskirtinė vieta savo geologine sandara bei nuostabiu kraštovaizdžiu. Tik Ventos regioninio parko teritorijoje galima pamatyti milijonus metų menančias jūros periodo išlikusias uolienas bei paliesti rankomis dinozaurų laikmečio gyvūnų liekanas – fosilijas. O Ventos regioninio parko lankytojų centre įrengtoje ekspozicijų salėje galima daugiau sužinoti apie gamtos ir kultūros paveldo objektus, tai pat susipažinti su iškiliausiomis krašto asmenybėmis, kurios gyveno ir kūrė parko teritorijoje“ , – trumpai regioninį parką pristatė B. Nemčiauskaitė.
Joniškio kraštas – sklidinas gamtos išteklių. Pasak S. Mykolaičio, be daugumai lietuvių žinomo Mūšos tyrelio pažintinio tako siūloma pabuvoti ypatingą aurą turinčiame Žagarės miestelyje, išbandyti vandens pramogas prie Žagarės ozo, kuriuo pasigrožėti galima ir čia įrengtu pažintiniu taku. „Mums ypač svarbus čia klestėjusios žiemgalių genties paveldas, todėl visus norinčius pažinti paskutiniųjų Europos pagonių pasaulėžiūrą kviečiame į asmenines ekskursijas po krašto šventvietes. Joniškio miestą puošia didingoji Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, o visai greta jos rasite ir Lietuviams mažiau žinomos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės gimtąjį namą su jo languose įrengta vieša fotografijų paroda. Joniškis be vienintelio Lietuvoje Krepšinio muziejaus gali nustebinti ir savo industrinėmis panoramomis, miestelyje esančia erdvia poilsio zona, kurioje pamatysite Lietuvoje retėjančias natūralias pievas, rasite uogų ar arbatžolių. Mėgstantys žygiuoti ar važiuoti dviračių gali rinktis Camino Lituano maršrutą, kuris estafetę iš Camino Latvia perima būtent Žagarėje. Šis 2 dienų maršrutas šiuo metu yra bene populiariausias“, – sakė turizmo vadybininkas.
Net jei turistai Šiaulių regione planuoja praleisti tik vieną dieną, planus galima visada pakeisti ir pasilikti nakvynei.
Ilgesnei viešnagei galima apsistoti Naisiuose bei Kurtuvėnų regioniniame parke. Jų siūlomų veiklų užteks ne vienai dienai.
Joniškio krašte nakvynių vietų yra tikrai ypatingų – nuo Poniškos viešnagės Žagarės dvare ir kuklios ir jaukios Sunny Nights Camping & Hostels sodybos Gataučiuose.