Įvairiausios taisyklės ir standartai yra mūsų kasdieninio gyvenimo dalis. Iš vienos pusės, jie riboja mūsų laisvę, neleidžia elgtis bet kaip, o iš kitos – apsaugo nuo nemalonių ir pavojingų situacijų. Su taisyklėmis ir standartais vaikai yra supažindinami nuolat. Dažnai dėl patirties stokos ir mąstymo ribotumo ne visada gali suprasti, kodėl būtina laikytis tam tikrų elgesio normų, ypač tada, kai tai nėra malonu ar reikalauja pastangų.
Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose dažnai vyksta diskusijos apie tai, kas aktualu kiekvienam jaunam asmeniui. Pastaroji – „Aš noriu būti geras“ – sulaukė didelio susidomėjimo iš SPN (Socialinių paslaugų namų) rūpintinių. Vaikai, SPN direktorius G. Raudonius, pavaduotoja L. Bujienė, psichologe J. Gedeikienė, socialinės darbuotojos L. Gerybiene ir J. Sabutienė diskutavo apie tai, kam iš viso reikalingos taisyklės. Vaikai sutiko, kad jos turi būti. Nes šeima – tai maža respublika, o SPN gyvenantys vaikai tai ir yra šeima.
Baigę diskusiją dalyviai žaidė psichologinius žaidimus, kurių tikslas – skatinti pasitikėjimą vienas kitu ir stiprinti emocinį atsparumą. Tokių diskusijų ateityje bus dar daugiau, nes nuo rugsėjo SPN startavo projektas „Mąstau, vadinasi, esu“, kurio vadovės psichologė J. Gedeikienė ir soc. darbuotoja L. Gerybienė.
Projekto metu vyks socialinių įgūdžių programa „Tiltai“, kur bus ugdomi vaikų socialiniai įgūdžiai ir stiprinamas psichologinis atsparumas, pasitelkiant aktyvaus ugdymo metodiką; per projekcinius metodus padidintas emocinis atsparumas (supažindinta, kaip valdyti emocijas ir įveikti stresą); sustiprintas SPN bendradarbiavimas su vietos bendruomene, policija, sveikatos priežiūros įstaigomis ir kt. Projekto metu bus vykdomos tam tikros veiklos, orientuotos į žalingų įpročių prevenciją ir delinkventinio elgesio raiškos mažinimą.
Loreta Gerybienė, Šilalės rajono socialinių paslaugų namų soc. darbuotoja