Pasienyje su Rusija pirmadienį Teisės ir valstybės sienos apsaugos programos studentams surengtos pratybos, kurių metu jie atliko įvairias dokumentų kontrolės ir sienos stebėjimo užduotis bei susipažino su sienos apsaugos subtilybėmis.
Pratybos vyko sieną su Rusija saugančioje VSAT Pagėgių rinktinės Rociškių užkardoje ir jos veikimo teritorijoje Šakių rajone. Jų tikslas – išmokyti būsimuosius VSAT pareigūnus orientuotis įvairiose situacijose ir priimti teisingus sprendimus.
Pratybose dalyvavo Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete pagal Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programą besimokantys 25 antrakursiai, laikinai einanti fakulteto Valstybės sienos apsaugos katedros vedėjos pareigas Danguolė Seniutienė, katedros lektoriai Vladimiras Andrejevas, Rolandas Nagrockas ir Linas Ubartas. Pastarasis yra ir Rociškių užkardos pareigūnas. Be šių pedagogų, pratybas organizavo ir joms vadovavo Rociškių užkardos vadovybė bei kiti šio VSAT padalinio pasieniečiai.
Pratybų pradžioje į užkardą atvykusius būsimuosius pasieniečius Rociškių pareigūnai supažindino su operatyvine padėtimi užkardos veikimo teritorijoje, pravedė instruktažą apie pratybų eigą ir tvarką.
Vėliau studentų pogrupiai kartu su priskirtais užkardos pareigūnais vyko į Ramoniškių punktą bei vietas keliuose Sudargas – Kiduliai, Sudargas – Slavikai ir prie sienos su Rusija linijos. Kiekvienoje iš šių vietų studentų grupės dirbo po 1 valandą, vėliau keidavosi. Visose studentų darbo vietose buvo imituojami pažeidimai. Studentai turėjo juos nustatyti ir priimti atitinkamą sprendimą.
Pratybų metu studentai buvo supažindinti su pasienyje su Rusija veikiančio Ramoniškių kontrolės punkto veiklos tipinėmis užduotimis, atvykstančių ir išvykstančių transporto priemonių ir asmenų dokumentų tikrinimo darbo vietomis, su antra dokumentų tikrinimo linija, dokumentų, radiacinės kontrolės ir transporto priemonių tikrinimo įranga, Ramoniškių punkte pildoma dokumentacija.
Pratybose buvo nagrinėjami tokie klausimai: transporto priemonių stabdymo, asmenų ir transporto priemonių dokumentų bei gabenamo krovinio patikrinimo taktika, bendravimo su asmenimis taktika, asmenų ir transporto priemonių, kertančių valstybės sieną, profiliavimas ir rizikos vertinimas, sąlygų, leidžiančių atvykti į Lietuvą, nustatymas, pažeidėjų sulaikymo taktika ir darbas su informacinėmis sistemomis.
Atliekami veiksmai buvo filmuojami ir fotografuojami tolimesnei analizei užsiėmimų metu. Pratybų pabaigoje visi jų dalyviai grįžo į Rociškių užkardą, kur surengtas rezultatų aptarimas.
Teisės ir valstybės sienos apsaugos bakalauro studijų programa Viešojo saugumo fakultete yra skirta asmenims, siekiantiems tapti A lygio valstybės tarnautojais valstybės sienos apsaugos padaliniuose, kituose Vidaus reikalų ministerijos padaliniuose bei institucijose, veikiančiose nacionalinio saugumo srityje.
Iš viso Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programą jau baigė 237 dieninių studijų ir 221 ištęstinių studijų absolventai.
Pagal šią programą rengiami kvalifikuoti teisės specialistai, kurie vykdydami valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų funkcijas, sugeba įgyvendinti Europos Sąjungos ir Šengeno teisinės bazės normas bei jas atitinkančius veiklos metodus, remiasi naujausiomis mokslinėmis, teisinėmis žiniomis, užsienio valstybių bei Lietuvos sukaupta istorine ir pozityviąja profesine patirtimi, pajėgia suvokti ir taikyti mokslo naujoves profesinėje veikloje, tobulinant valstybės sienos apsaugos tarnybų struktūrinių padalinių valdymą ir organizuojant pasieniečių darbą.
Baigus studijų programą, mokymąsi galima tęsti teisės, teisės ir valstybės sienos apsaugos, teisės ir valdymo, teisės ir policijos veiklos ir kitose socialinių mokslų srities magistrantūros programose.