Ką galėtų reikšti būti proaktyviu? Ne tik naudotis esamais ištekliais, tačiau mėginti juos kurti? Į šiuos klausimus gilinomės vasario 21 – kovo 3 dienomis vykusiuose jaunimo mainuose „Action 2 – Proactiveness“. Kiekvienas turėjome progą tapti kūrėju, realizuoti savo idėjas bei pajusti, ką reiškia būti kūrybinės grupės dalimi filmavimo aikštelėje. Ko gero, daugelis mūsų, patogiai sėdėdami minkštose kino teatro kėdėse ir stebėdami greitai besikeičiantį vaizdinį ekrane, nė nepagalvojame, koks sudėtingas ir ilgas procesas slepiasi už kadro. Niekam ne paslaptis, jog šio rezultato sėkmė neįsivaizduojama be motyvuotos ir užsidegusios komandos darbo. Tikslo siekimas – kiekvieną komandos narį skatina ne tik įsipareigoti sau, bet ir kitiems, džiaugtis vienas kito mažomis pergalėmis, kurios padeda kryptingai judėti į priekį.
Jaukiame mokymų centre ,,Daugirdiškės“ jaunimas iš Lietuvos, Lenkijos, Graikijos bei Turkijos išmėgino save visiškai kitame ir nekasdieniškame amplua. Kino aikštelėje šurmuliavo režisierius su savo asistentais, prodiuseriai, aktoriai, operatoriai bei likusi dalis gausios kūrybinės grupės. Visą filmo kūrimo laikotarpį mums noriai padėjo profesionalūs kino pasaulio atstovai – Akvilė Gelažiūtė bei Rokas Šydeikis. Jie pasidalijo savo patirtimi, supažindino dalyvius su filmo kūrimo esminiais principais, kuriuos stengėmės išmėginti praktikoje. Nesunku suvokti, jog kiekvieno dalyvio indėlis buvo be galo svarbus, priešingu atveju negalėtumėme didžiuotis nors ir trumpu, tačiau smagiu ir nuotaikingu trumpametražiu filmu ,,Uncoloured“.
Sėkmingo rezultato besiekiant, nėra nieko svarbesnio nei stipri komanda. Tobulinti darbo komandoje įgūdžius – vienas iš projekto prioritetų, ugdantis toleranciją, tikslingą idėjų generavimą bei žinoma, efektyvesnį tikslo siekimą. Nors anksčiau ir nebuvome vienas kito matę, ar pažinoję, prieš pradedami gilintis į kino pasaulį, skyrėme laiko užduotims, kurios mums padėjo suartėti, pažinti vienas kitą, pažvelgti į stipriąsias bei silpnąsias vienas kito puses. Suprasti vienas kitą buvo ypač svarbu berašant filmo scenarijų – nors dalyviai ir turėjo skirtingą filmo įgyvendinimo viziją, radome bendrą kompromisą. Taip pat, kaip ir įprasta filmo kūrėjams, išmėginome savo jėgas kadruotės kūrime, nepamiršome ir aktorių atrankos, kuri, beje, praėjo labai linksmai ir nuotaikingai.
Pasibaigus filmavimams atėjo metas pasireikšti ir nenustygstančiai montažo grupei, kuriai teko iš peties paplušėti. Muzikos takelio atrinkimas, logiškas bei originalus kadrų išdėstymas ir spalvos yra vienos tų nepastebimų detalių, kurios nulemia filmo atmosferą. Vienas iš svarbiausių klausimų – kokią nuotaiką noriu perduoti žiūrovui? Nepamiršome ir trumpo užkulisių filmuko, kuriame atskleidėme, kas vyko už filmo kūrimo aikštelės ribų.
Projekto pabaigą vainikavo vizitas Trakuose bei ,,Uncoloured“ premjera Lentvario jaunimo centre. Gerą energiją skleidusios dalyvių šypsenos leido suprasti, jog mes, nors ir būdami ne profesionalai, pasiekėme savo tikslą – sukūrėme filmą. Visa tai tik įrodo, jog nėra taip sudėtinga įgyvendinti savo idėjas, jei esi motyvuotas, užsidegęs kurti ir turi tokią pačią – proaktyvią komandą. Iniciatyva, gebėjimas pasinaudoti mus supančiomis galimybėmis, veiksmų plano kūrimas bei kryptingas įgyvendinimas, arba kitaip – būtent proaktyvumas – buvo mūsų sėkmės garantas.
Daugiau akimirkų iš projekto: https://www.facebook.com/moviemetamorphosis/?fref=ts
Trumpametražis filmas „Unlocoured“ : https://www.youtube.com/watch?v=XYMIaHtpy8g
Projektą finansavo Europos sąjungos programa Erasmus+ bei Trakų rajono savivaldybė.
Projekto dalyvė Milita Šeštokaitė