Fizioterapija yra itin naudingas gydymo būdas. Fizioterapijoje pasitelkiami įvairaus pobūdžio natūralūs ir dirbtiniai fizikiniai veiksniai, kurie gali būti taikomi traumų ir kitų negalavimų gydymui. Fizioterapijos procedūros turi daug privalumų ir gali būti taikomos įvairaus amžiaus grupėms. Tai yra svarbi medicininės reabilitacijos dalis, nes taikomos mediciniškai sertifikuotos procedūros. Tokio tipo procedūras atlieka apmokyti, kvalifikuoti ir patyrę specialistai, kurie suteikia geriausią priežiūrą bei gydymą.
Šis gydymo metodas gali būti taikomas asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, padeda atsistatyti raumenims po didelio fizinio krūvio ar traumų, padeda išvengti komplikacijų po traumų ar operacijų. Padeda sumažinti uždegimą, lėtinį bei ūminį skausmą, pagerinti sąnarių, virškinamojo trakto, kvėpavimo ir kitų sistemų veiklą.
Pagrindinės fizioterapijos naudos žmogaus kūnui
Tam tikrais atvejais, fizioterapija gali būti alternatyva operacijai. Nors dažniausiai žmonėms yra rekomenduojama atlikti operaciją, fizioterapija yra neinvazinė, nechirurginė galimybė skausmui valdyti ir pašalinti. Todėl kai kuriais atvejais, prieš pasirenkant operaciją, rekomenduojama išbandyti fizioterapiją.
Fizioterapija suteikia individualią gydymo galimybę. Žmonės yra skirtingi, todėl tas pats gydymo metodas nebūtinai tiks visiems. Tuo tarpu fizioterapijoje yra galimybė sudaryti individualų gydymo planą bei parinkti tokio pobūdžio procedūras, kurios atitiks žmogaus poreikius ir tikslus.
Šis gydymo būdas apsaugo nuo traumų, kurios gali pasikartoti ateityje. Jeigu žmogus turi pasikartojančių ir jam nemalonių traumų, fizioterapija tokiu atveju gali padėti. Nors fizioterapijos procedūros iš dalies yra orientuotos į sveikimą, tačiau taip pat gali būti pritaikomos į prevenciją. Fizioterapija taip pat gali pagerinti jūsų bendrą savijautą, sustiprinti sveikatą bei raumenis.
Fizioterapijos procedūros yra dažnai taikomos profesionaliems sportininkams, kurie turi didesnę riziką susižeisti ir patirti traumų bei turi itin didelį fizinį krūvį. Tokiu atveju, fizioterapija gali padėti malšinti raumenų, sausgyslių ar sąnarių skausmą, padidinti judrumą, slopinti įtampą.
Svarbu pabrėžti tai, jog fizioterapijos gydymo būdas yra neintervencinis ir neturi šalutinių poveikių, kokių gali turėti gydymas vaistais ir žmogaus organizmą veikia atpalaiduojančiai.
Jeigu manote, jog jums yra reikalingos fizioterapijos procedūros, kreipkitės į fizioterapijos specialistus, kurie jus apžiūrės, išklausys, pakonsultuos ir suteiks jums individualų gydymo planą.