Vasara – labiausiai mėgstamas žmonių metų laikas. Jos metu išvykstame atostogauti, galime atsipalaiduoti ir pasimėgauti karštos saulės spinduliais. Sakoma, kad saulės vonios padeda odai atsigauti ir spuogų kankinamos odos būklė šiltuoju metų laiku žymiai pagerėja. Neverta pamiršti, kad saulės spinduliais vertėtų mėgautis atsargiai. Ne mažiau svarbu pasirūpinti priemonėmis, kurios padėtų apsaugoti veido odą nuo per stipriai šildančios saulės.
Praktiški patarimai
- Šiltuoju metų laiku, ne tik veido, bet ir viso kūno oda yra linkusi sausėti. Visų pirma, jai galima padėti vartojant pakankamai skysčių. Įprastai patariama išgerti apie 1,5 l vandens per dieną. Pakankamai šiltą ar net karštą vasaros dieną patariama išgerti apie 2-2,5 l vandens. Tai padės odai atstayti reikiamą skysčių balansą ir ji mažiau sausės. Pabrėžiama, kad reikia gerti mineralinį ar tyrą vandenį, o ne saldžiuosius gėrimus bei alkoholį. Jie odai neduoda jokios naudos.
- Einant į paplūdimį patariama naudoti kuo mažiau kosmetikos, o kvepalų išvis atsisakyti. Besikaitinant saulutėje svarbu nepamiršti apsauginio kremo nuo saulės ir teptis juo bent kas dvi valandas. Gausiai prakaituojant odai, galima teptis dar dažniau.
- Esant šiltiems orams, ne mažiau svarbus ir maistas, kurį valgome. Dietologai, šiltuoju metų laiku pataria rinktis daugiau ląstelienos ir vitaminų turinčius produktus – daržoves, vaisius, ankštinius produktus. Į mitybą vertą įtraukti kuo daugiau augalinio maisto. Gydytojai pataria vengti daug riebalų turinčio maisto – sviesto, riebios mėsos, grietinės ir kitų riebių produktų.
Pagrindiniai žingniai, prižiūrint veido odą šiltuoju metų laiku
Veido šveitimas. Sveikai ir švariai odai palaikyti, būtinas šveitimas, atliekamas bent vieną kartą per savaitę. Patariama naudoti švelnų ir kokybišką šveitiklį, kuris padeda išvalyti odą, o ne ją sudirginti ar pažeisti. Naminiai kavos tirščių šveitikliai veido odai netinka, jie pernelyg šiurkštūs. Verčau rinktis profesionalias, būtent odos šveitimui skirtas priemones.
Veido valymas ir tonizavimas. Ne paslaptis, kad sausuoju metų sezonu odai pavojinga ne tik kaitri saulė, bet ir įvairios dulkelės, kurios tiesiog nusėda ant odos. Plika akimi paprastai jų nepamatysime, tačiau profilaktiškai valyti ir tonizuoti veido odą tikrai vertėtų. Tai daryti patariama kiekvieną rytą ir vakarą. Geriausia rinktis veido valiklius su natūraliais aliejais ir švelniomis, odą puoselėjančiomis vaistažolėmis. Atkreipkite dėmesį, kad šių valomųjų priemonių sudėtyje nebūtų įvairių šarmų, alkoholio, daug cheminių sudedamųjų dalių ar muilo. Paprastas muilas sutrikdo odos rūgščių balansą, todėl prausimuisi jo naudoti nepatariama. Taip pat, prausiant veido odą, nepatariama to daryti su šaltu vandeniu. Geriausia, jei vanduo yra kambario temperatūros. Geriausi tonikai po veido valymo yra tie, kurių sudėtyje randama medetkų, ramunėlių ar liepžiedžių. Jie nuramina ir atgaivina odą.
Veido odos drėkinimas. Specialistų teigimu, veido odą patariama drėkinti du kartus per dieną – ryte ir vakare. Esant karštiems orams, veido odą galima drėkinti specialiu gaivinančiu skysčiu, kuris padeda atkurti natūralią drėgmę. Drėkinanti kosmetika turėtų būti be sintetinių priedų, kadangi ji neleidžia odai natūraliai kvėpuoti. Po saulės vonių veido odai labiausiai tinka drėkinančios priemonės su kolagenu ir vitaminais.
Maitinančios veido priemonės. Išsausėjusią veido odą privaloma pamaitinti. Geriausiai tam tinka specialios maitinančios veido odos priemonės, kurių sudėtyje nėra sintetinių medžiagų. Maitinančias ir kuo natūralesnes veido kaukes patariama naudoti du kartus per savaitę.
Odos stiprinimas. Karštuoju metų sezonu odą ypač stiprina kontrastinis veido prausimas. Tai yra, pradedant nuo šiltesnio vandens ir palaipsniui jį vėsinant iki ganėtinai šalto. Iškart odą prausti šaltu vandeniu nepatariama.
Vienos svarbiausių – priemonės nuo saulės spindulių
Jau seniai įrodyta, kad UV saulės spinduliai, padeda gamintis vitaminui D, kuris žmogaus organizmui itin reikalingas. Žinoma, kaitinnatis saulėje reikalingas saikas. Per didelis kaitinimasis saulėje yra labiausiai pavojingas tiems, kurie linkę įdegti raudonai ir turi labai šviesią odą. Labai svarbu iš anksto pasirūpinti geromis apsauginėmis priemonėmis, kad vėliau netektų kentėti odos skausmų, dėl neapgalvoto ir per ilgo mėgavimosi saulės voniomis. Apsauginių kremų paskirtis: saugoti odą nuo nudegimo. Dėl šios priežasties į kremus dedama UV filtrų – ingredientų, kurie neutralizuoja UV spindulius.
Pagrindinės apsauginių kremų rūšys:
- Su sintetiniais – cheminiais UV filtrais. Tai yra nenatūralios kilmės medžiagos, sugeriančios UV spindulių energiją cheminės reakcijos dėka. Viename gaminyje gali būti naudojamos kelios medžiagos kuo platesniam apsaugos užtikrinimui pasiekti.
- Su mineraliniais UV atšvaitais. Tai dvi medžiagos – titano dioksidas (TiO2) ir cinko oksidas (ZnO), atspindintys spindulius nuo odos, neleisdami jiems patekti į odą. Jie padeda atspindėti ir UVA, ir UVB spindulius, tokiu būdu apsaugodami odą.
Viena iš pagrindinių taisyklių, kaip apsaugoti veido ir kūno odą nuo nudegimų: specialios priemonės turi būti naudojamos griežtai laikantis instrukcijų. Ant tokių kremų pakuočių visada nurodoma, kokiu laiko intervalu reikia naudoti kremą pakartotinai. Dermatologų teigimu, būnant saulėje kas valandą ant kūno reiktų ištepti apie 35–40 ml kremo. Jei planuojama nemažai laiko skirti maudynėms, geriausia rinktis apsauginį kremą, kuris yra atsparus vandeniui. Taip pat svarbu ir kremo tekstūra, tai yra kaip lengvai pavyks kremą ištepti ir paskirstyti ant odos. Kremai, kurių sudėtyje yra cinko ir titano oksidų, puikiai apsaugo, tačiau išsitepus jais dažnai lieka baltų žymių. Neverta to baimintis. Geriau skirti daugiau laiko ir šiek tiek pavargti tolygiai paskirstant kremą ant odos, tačiau likti apsaugotiems. Esant jautriai odai, patariama rinktis apsauginį kremą be pridėtinių kvapų ar kitų nereikalingų komponentų.