Rugsėjo 12 d. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Alytaus apskrities taryba organizavo žygį „Dainavos apygardos partizanų takais”. Prieš jam prasidedant Seirijų bažnyčioje buvo laikomos šv. mišios. Po jų renginio dalyviai vyko prie atstatyto bunkerio, esančio Bestraigiškės miške, taip pat apsilankė Liškiavoje, kur Liškiavos kapinėse pagerbė perlaidotų Lietuvos partizanų atminimą.
Dainavos apygardos partizanų žygio renginiuose dalyvavo ir Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui, pavaduojantis direktorių, Aleksandras Kirilovas ir Alytaus jaunųjų šaulių būrio vadas Edmundas Čečėta.
Švietimo skyriaus vedėjas V. Valūnas kartu su Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktoriaus pavaduotoju ugdymui, pavaduojančius direktorių, A. Kirilovu apsilankė prie Juozo Vitkaus-Kazimieraičio paskutinės vadavietės, kur kartu su Lietuvos partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksute Ramanauskaite-Skokauskiene, padėjo gėles ir uždegė žvakeles. Renginiui persikėlus į Merkinėje esantį kryžių kalnelį, čia prie Dainavos apygardos partizanų memorialo gėles padėjo ir partizanų atminimą pagerbė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius ir Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta.
„Lietuvos partizanai, politiniai kaliniai ir tremtiniai dalyvavo pasipriešinime sovietų okupacijai, už tai jie nusipelnė didžiausios mūsų pagarbos. Jų kova už Lietuvos Nepriklausomybę – puikus pavyzdys, kaip reikia mylėti savo šalį ir ginti jos Nepriklausomybę,” – Merkinės kryžių kalnelyje vykusio minėjimo metu sakė Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius.
Minėjimo metu skaudžius istorinius įvykius prisiminė Varėnos rajono savivaldybės meras A. Kašėta, Merkinės kraštotyros ir genocido muziejaus direktorius Mindaugas Černiauskas, Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvis Vytautas Kaziulionis ir Lietuvos kariuomenės Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono vadas mjr. Darius Bernotas.
Žygio „Dainavos apygardos partizanų takais” pabaigoje susirinkusieji buvo pakviesti aplankyti Perlojos istorines vietas, pasiklausyti Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Alytaus skyriaus choro „Atmintis” atliekamų kūrinių.
Žygyje „Dainavos apygardos partizanų takais” dalyvavo apie pusantro šimto Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago, Putinų gimnazijų ir kitų bendrojo ugdymo mokyklų mokinių, alytiškių.
Alytaus miesto sav. inf.